پوسته های مرتبط
لینک های خارجی
شبکه های اجتماعی
مشاوره تحصیل در رشته اقتصاد - تصمیم بگیرید ، درست انتخاب کنید
7654
rtl,single,single-post,postid-7654,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

بلاگ

مشاوره تحصیل در رشته اقتصاد

  |   اقتصاد, مشاوره   |   بدون دیدگاه

ما همواره در بیشتر موارد زندگی در حال تحلیل مسائل اقتصادی و تصمیم گیری در این زمینه هستیم تا بنوانیم به نحو مطلوبی از ابزارها و امکانات موجودی که داریم، بهترین استفاده و بهره را داشته باشیم.

اقتصاد در هر جامعه ای یکی از مهم ترین مسائل پیشرفت یا عقب ماندگی محسوب میشود،اکنون اقتصاد مشخص کننده تخصص هاست و تعیین میکند که هر سازمانی و فردی بهتر است در یک کار خاص تخصص داشته باشند و مابقی نیازهای خود را با تجارت تامین نمایند،هر جامعه ای برای پیشرفت در حوزه های مختلف( سیاسی ، اجتماعی، فرهنگی، تکنولوژی، علمی و ….. نیازمند اقتصادی پویا و سازمان یافته متناسب با فرهنگ و امکانات موجود در آن جامعه میباشد.

پس وضعیت اقتصادی هر کشوری مشخص کننده میزان پیشرفت نیز میباشد.

به همین منظور و حل این موضوع که گاها به فرصت و گاه نیز به بحران و تهدید برای جوامع بحساب می آید رشته اقتصاد دایر گردید تا با تربیت نیروی متخصص بتواند چالش ها و تهدیدات اقتصادی و موقعیتی از نظرمنابع را به فرصت و پیشرفت تبدیل کند.

در رشته اقتصاد توانایی تحلیل مباحث جامعه شناسی بسیار مهم است زیرا اقتصاد، یکی از مباحث مهم علوم اجتماعی می باشد.که رفتار انسانها را مورد بررسی قرار میدهد و با توجه به اینکه رفتار جامعه تلفیقی از رفتار ،سلایق و علایق هر شخصی در آن جامعه است و این رفتارها برای هر شخص منحصر به فرد می باشد ،پس پیش بینی و درک درست از وضعیت آینده اقتصادی هرکشوری مسئله بسیار پیچیده ایست و نیاز به هوش بسیار بالایی دارد.البته باید بدانیم که برای این منظور و پیش بینی بهتر و دقیق تر دست به دامان تکنیک ها و روش های پیشرفته اماری میشویم تا بتوانیم درک صحیحی از آینده داشته باشیم و این ضعف را جبران و مدل های اقتصادی از آینده ارائه دهیم،بخشی دیگر از اقتصاد نیز فلسفی میباشد که این نیز خود بسی جای بحث عمیق دارد.

در کشور ما ایران نیز یکی از دلایل مهم عقب ماندگی نداشتن ثبات اقتصادی میباشد،به همین دلیل اقتصاد دانان توانمند بسیار مورد نیاز میباشد. بسیاری از داوطلبان و حتی فارغ التحصیلان دغدغه یافتن شغل مناسب دارند،ولی شناخت کافی از توانمندیها و رشته هایی که با توانمندی آنها بیشترشبیه است ندارد .اقتصاد میتواند گزینه بسیار خوبی برای ادامه تحصیل باشد به شرطی که با شناخت کامل و علاقه این رشته را دنبال نماییم.

مباحث در این رشته در دو سطح کلان و خرد مورد بررسی قرار میگیرد.

سطح کلان،روابط دولت با جامعه را مورد بررسی قرار میدهد و سطح خرد، روابط بین شرکت ها و افراد را در سطوح پایین تر مورد ارزیابی و مطالعه قرار میدهد.با توجه به اینکه در رشته اقتصاد ریاضی یکی از مهمترین مسائل برای موفقیت میباشد داوطلبان باید خود را از نظر علم ریاضیات بی نیاز کنند .و همین طور به علت نزدیکی و شباهت این رشته با رشته های مدیریت و حسابداری معمولا فارغ التحصیلان اقتصاد در رشته مدیریت و حسابداری نیز در مقطع ارشد میتوانند موفق شوند.البته تمانی این مسائل مشروط به داشتن هدف صحیح میباشد.

برای انتخاب این رشته جذاب ابتدا بایستی توانایی های خود را شناخته و با دید باز دست به انتخاب و تصمیم گیری بزنیم و نیز در حین تحصیل موارد و ابزارههای مورد نیاز و همچنین نرم افزار های مرتبط را یاد بگیریم . یکی دیگر از مطالب جذاب و کمک کننده آشنایی با نظام های اقتصادی میباشد .

اگر به دنبال آینده ای موفق هستیم ،باید آمادگی مورد نیاز را داشته باشیم تا بتوانیم با توجه به این سرعت عجیب رشد علم خود را بروز کنیم .به همین منظور داشتن اطلاعات عمومی بالا یکی دیگر از دلایل موفقیت در این رشته در آینده میباشد

با توجه به موارد و توضیحاتی که ذکر شد در قسمت های بعدی و مقاطع مختلف نیز به معرفی ابزار های مورد نیاز و گرایش های مختلف اقتصاد خواهیم پرداخت و در کنار شما خواهیم بود تا انتخاب صحیحی داشته باشید.

تصمیم با شماست تا برای آینده هدفمند و روشن برنامه ریزی کنید.

 

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه